Veli Kavlak

İsmail Köybaşı ile el sıkışan Fenerbahçe’nin, daha önce Veli Kavlak için de teklifte bulunduğu ortaya çıktı. Kanarya’dan yıllık 2 milyon Euro’dan 4 senelik kontrat ve 1 milyon Euro da imza parası önerisi alan Veli Kavlak, daha düşük bir bedele takımında kaldığı ortaya çıktı…

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre, Beşiktaş’taki 9 sezonluk macerası önceki gün kulüpten yapılan teşekkür mesajıyla resmen sona eren İsmail Köybaşı, büyük ölçüde Fenerbahçe’yle anlaştı. Sarı-Lacivertliler’in, İsmail’den önce bir diğer Siyah-Beyazlı futbolcu Veli Kavlak için de temaslarda bulunduğu ancak bu isimden olumsuz yanıt aldığı ortaya çıktı.

2 sezon önce Beşiktaş’la yeni sözleşme görüşmeleri yaptığı dönemde bizzat Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, “Bana Beşiktaş’ın ciğerini getirin” talimatıyla 2 menacerin Veli Kavlak’ın evine gittiği; futbolcuya yıllık 2 milyon Euro’dan 4 yıllık anlaşma ve oyuncunun babasına da 1 milyon Euro imza parası teklif ettiği öğrenildi.

Parayı değil, Beşiktaş’ı seçti!

Tecrübeli ön liberonun, o görüşmede nezaketen kendisine iletilen teklifi dinlediği, sonrasında ise, “Benim Beşiktaş’la büyük planlarım, taraftarla da bir gönül bağım var. Önerinize teşekkür ediyorum. Daha az bir ücretle olsa da ben Beşiktaş’ta kalacağım” cevabını verdiği bildirildi. 2 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşen bu görüşme sonrasında menajerlerin Veli’ye teklifi artırma önerisinde bulunduğu ancak yine bu teklife, ‘Hayır’ deyip, yaklaşık 15 gün sonra 1,4 milyon Euro’luk bedele Beşiktaş’la anlaşma sağladığı ifade edildi.

Yorumlar

Paylaş