Yeni sezon hazırlıklarına Avusturya’nın Leogang Bölgesi’nde devam eden Siyah-Beyazlılarda, yönetim de aynı hassasiyetle transfer çalışmalarını devam ediyor.

Stoper bölgesine takviye yapacak olan Siyah-Beyazlıların Hırvat Demagoj Vida ile ilgilendiği iddia edildi.

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre, Elinde 2 stoperi kalan Beşiktaş, İstanbul’da oynamaya sıcak bakan Hırvat Demagoj Vida için yeni bir teklif sundu. Dinamo Kiev’i eski kalecisi Denys Boyko ile takasa ikna eden Siyah-Beyazlılar, talep edilen 2 milyon Euro ücretten kurtulmak için her yolu deniyor.

Forvet takviyesi için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta, stoper bölgesi için de adeta seferberlik ilan edildi.

Milosevic’in İsveç Milli Takımı ile birlikte Rio’ya gitmesi, Alexis Delgado’nun ise Alaves’e transfer olmasıyla stoper olarak elinde yalnızca Marcelo ve Rhodolfo kalan Kartal, Hırvat Domagoj Vida’ı kadroya dahil edebilmek için girişimlerine hız verdi. Dinamo Kiev’e kiralama teklifi sunan ancak olumsuz yanıt alan Beşiktaş, yepyeni bir öneriyle Ukrayna ekibinin aklını çelmeyi başardı.

Kiev 2 milyon Euro istedi

Daha önce 27 yaşındaki oyuncuyu sadece bonservisi ile satabilecekleri belirten Dinamo Kiev’in kaleci konusunda sıkıntı yaşadığını bilen Siyah-Beyazlı yönetim, Tolga Zengin’in yedeği konumunda bulunan Denys Boyko’yu takas olarak eski takımına önerdi.

Edinilen bilgiye göre, Ükrayna ekibi Boyko-Vida takasına olumlu yanıt verdi ancak üstüne 2 milyon Euro talep etti.

İstanbul’a gelmekten yana olan Domagoj Vida’nın kulübünü başa baş takas için ikna etmeye çalışan yöneticilerin, bu hafta içinde Dinamo Kiev’i ikna etmesi bekleniyor.

Yorumlar

Paylaş