Ülkemizi Şampiyonlar Liginde temsil eden tek takım olan Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’de 24 Eylül Cumartesi günü Vodafone Arena’da Galatasaray ile karşılaşacak.

Siyah-Beyazlılar derbinin ardından 28 Eylül Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev’i Vodafone Arena’da konuk edecek.

Dinamo Kiev maçının Çarşamba günü oynanacak olması nedeniyle Beşiktaş yönetimi bir sonraki Rizespor karşılaşmasının 1 Ekim Cumartesi yerine 2 Ekim Pazar günü oynamak istiyor ve fikstürün değişmesi adına TFF’ye başvuruda bulundu.

Beşiktaş’ın başvurusunda ki en büyük etkenlerden birinin, Avrupa’da mücadele etmeyen Galatasaray’ın 2 Ekim Pazar günü maç yapacak olması.

Avrupa’da mücadele etmeyen Galatasaray’ı 2 Ekim günü maç yaptıran TFF’nin, Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil eden tek takım olan Beşiktaş’a 1 Ekim’de maç yaptırması tamamen Beşiktaş düşmanlığı olarak algılanıyor.

TFF’DEN KÖTÜ HABER

Futbolarena.com’un haberine göre, TFF yetkilileri ise Beşiktaş’ın, 1 Ekim’deki Rizespor maçının 2 Ekim’e alınması yönündeki başvurunun kabul edilmeyeceğini bildirdi.

Fikstürün sezon başında açıklandığını ve mecburi bir sebep olmadığı sürece (Terör, hava muhalefeti gibi..) TFF yetkilileri lig maçlarının gününün değişmesi yönünde bir karar almayacaklarını belirttiler.

Yorumlar

Paylaş