Eski Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı’nın şike kumpası soruşturmasında mağdur sıfatıyla verdiği ifadeler, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/ PDY) şike kumpasında uyguladığı himmet yöntemini ortaya koydu.

Serdal Adalı, o dönemde örgütün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve eski Bursaspor Başkanı Levent Kızıl için, Fetullah Gülen’e yakın avukat tahsis ettiğini açıkladı.

İddiaya göre; avukatlık ücreti için Demirören’den 1 milyon dolar, Şener’den 700 bin dolar ve Otyakmaz’dan 100 bin dolar alındı. Paraların bir kısmı, örgüte himmet olarak aktarıldı.

Serdal Adalı, 3 Temmuz 2011 yılında şike yaptığı iddiasıyla tutuklanmış ve 5 ay hapis yatıp serbest kalmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu tarafından yönetilen şike kumpası soruşturmasından birkaç ay önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’de mağdur sıfatıyla ifade veren Adalı özetle şöyle dedi: “Şener’e, Kızıl’a ve Otyakmaz’a polisler avukat önerisinde bulunmuş. Öneri üzerinden bize de geldi fakat biz kabul etmedik ve tutuklandık. Şener’e ve Kızıl’a kendilerine yakın avukatları tahsis ettiler. Demirören’i savcılıktan serbest bıraktırdılar. Biz yanaşmayınca Silivri’ye gönderdiler.

Haberin Kaynağı: Sabah

Yorumlar

Paylaş