Şenol Güneş
Şenol Güneş

Şampiyonlar Ligi’ndeki  tek temsilcimiz Beşiktaş, ilk yarısında 3-0 yenik duruma düştüğü Benfica karşısında ikinci yarı 3 gol birden atarak maçı berabere tamamlamayı başardı. Tarihe geçen 90 dakikası sonrası konuşan teknik direktör Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Herkes şoka girdi”

“Çok istekliydik motivasyunumuz üst seviyedeydi ancak ilk yarıda iyi başlayamadık. Rakibimiz yarı sahayı iyi kullandı. Bizimse isteğimiz, coşkumuz hiç sahaya yansımadı. Oyun içerisinde mevkilerde bazı değişikilkler yapsam da bir işe yaramadı. Oyuncu değiştirsem, yararlı olacağını düşünmedim, çünkü herkes şoka girmişti.”

“Çok daha iyi işler yapacağız”

İkinci yarı yaptığımız hamlelerde risk aldık. Arkasından sakatlık oldu. Başka bir sakatlık olsaydı, bizim için çok daha zor olabilirdi. Entereasan bir maç yaşadık. Gruptaki diğer maçların tamamında daha iyiydik. Gruptan çıkabilmemiz açısında geri dönemiz çok iyiydi. Bu takımla, bu yönetimle, bu taraftarla çok daha iyi işler yapacağız. Taraftarın geri dönüşte etkisi çok büyüktü.

“Buraya bir günde gelmedik”

Üzgünüz; 3 puan alabilirdik. Mutluyuz; çok iyi bir dönüş yaptık. 3-0’lık skor morallerini çok bozdu. Bir maç kaybedebiliriz ama bir oyuncu bile kaybedemeyiz. Buraya bir günde gelmedik. Bir günde de kaybetmeyiz. Bu kadar emek veren oyuncularımız hak ettikleri sonuçları almasını istiyorum. Sakat oyuncularımız yoğun maç tempomuz maç programında bizim aleyhimize olan şeyler var. Tabi bunları konuşmanın bir anlamı yok, maçımız ne günse çıkıp oynayacağız.

Mide bulantısı yaşandı

Bu arada Şenol Güneş basın toplantısında yaptığı açıklamada, birçok futbolcunun mide bulantısı problemi yaşadığını ifade etti. Maçın ilk yarısında oyuncularından bu konuda şikayet aldığını belirtti.

Yorumlar

Paylaş