Fikret Orman
Fikret Orman

Manisaspor, Benfica’ya olan borcunu bir an önce çözüp büyük bir yükten kurtulmak istiyor. Beşiktaş-Benfica arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde Benficalı kurmaylarla bir araya gelen Başkan Abdullah Mergen, görüşmenin son derece olumlu geçtiğini söyledi. Benfica yönetimine Manisaspor flaması ve forması hediye eden Mergen, Benfica’nın söz konusu borçla ilgili Manisaspor’ayaptırım uygulamayacağının sözünü verdiğini kaydetti. Mergen, İstanbul’daki buluşmaya İdari Menajer Abdurrahman Başkır ile birlikte gitti.

“400-500 BİN EURO DAHA ÖDEME SÖZÜ VERDİK”

Görüşmenin detaylarını aktaran Başkan Mergen, “Benfica’nın başkanı görüşmeye gelemedi, ikinci başkan ve yöneticiler ile görüştük. İkinci başkan mali konularda çok etkili. Formamızı ve flamamızı verdik, borcumuzla ilgili transfer yasağı veya puan silme gibi hiçbir girişim yapılmayacağının sözünü verdiler. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ödeme çok etkili oldu. 400-500 bin euro daha bu sene için ödeme sözü verdik. Tarih vermedik. Bir dahaki seneye zaten borcumuz büyük olasılıkla bitmiş olacak. Çok memnun oldular. Benficayönetimi bize garanti verdi” dedi.

“BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gayet güzel bir görüşme gerçekleştiğini kaydeden Mergen, “Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da bir Manisaspor başkanı gibi çok gayret etti. Bizimle ilgili güzel şeyler söyledi. Maddi manevi ilişkilerinin olduğunu belirtip bizim söylediklerimizi teyit eder manada oldukça yardımcı oldu. Beşiktaşlı yöneticiler de sağolsun, görüşmede etkili oldular. Manisaspor camiası adına hem Fikret Orman’a hem de yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YÖNETİM KURULU KARAFIRTINALAR’LA YOLA DEVAM DEDİ

5 maçta 2 puan alarak eleştirilerin odak noktası haline gelen teknik direktör Sait Karafırtınalar’a yönetimden destek geldi

Manisaspor ile Samsunspor arasında oynanan maçın sonrasında teknik direktör değişikliğinin gündemde olacağı ile ilgili bir takım iddialar ortaya atıldı. Şuan Sarıyer’i çalıştıran Manisasporeski teknik direktörü Taner Taşkın ile Samsunspor’u bir dönem çalıştıran Erhan Altın’ın protokolden maçı izlemesi, dedikoduları da beraberinde getirmişti. “Sait Karafırtınalar ile yollar ayrılıyor, Manisaspor yeni hoca arıyor” söylentilerinin artması, Karafırtınalar’ın da 5 maçta sadece 2 puan toplaması üzerine Başkan Abdullah Mergen, sorularımıza yanıt verdi.Mergen, Manisaspor’da hoca değişiminin söz konusu olmadığını, Sait Karafırtınalar’a güvendiklerini söyledi.

“SÖZLEŞMEYİ BOŞUNA UZATMADIK”

Sait Karafırtınalar ile yola devam edileceğini ifade eden Mergen, “Hocamız çok çalışkan bir hoca. Çok iyi niyetli ve çok da mücadele ediyor. Önceliği Manisaspor’un başarısı ve takımın mevcut kadrosunun verimliliğini artırmak. Sözleşmesini boşuna uzatmadık. Bizim öncelikli sorunumuz yönetim, hoca, futbolcu değil. Alamadığımız saha içi sonuçları var. Bir çıkış yakalamamız lazım. Teknik heyete olduğu gibi bu oyuncu grubuna da güveniyorum. Mutlaka bir yerlerde hata olabilir. Şapkamızı önümüze koyar, doğruyu bir şekilde buluruz. Manisaspor’un teknik kadrosunu bulduğuna inanıyorum. Arkasında da dimdik duracağım” dedi.

Manisaspor, bu sezon Mehmet Altıparmak ve Koray Palaz’la çalışmış, yolları çok geçmeden ayırmıştı.

Haberin Kaynağı: Akşam

Yorumlar

Paylaş