İspanyol medyası, Beşiktaş’ın anlaştığı kaleci Fabricio’nun 2015 sonundaki ameliyatının hatalı olduğunu yazdı.

Beşiktaş’ın yeni transferi Fabri, İspanya’da gündem olmaya devam ediyor… Deportivo’nun yarı-resmi internet sitesi riazor.org, Fabri transferi ile ilgili ilginç bir yorum yaptı: “2014 sezonu bittiğinde formunun zirvesindeydi. Everton ve Arsenal onu istiyordu. Ama sakatlık onu zehirledi. 2015’in yaz aylarının tamamını hastanede geçirdi. Ameliyat oldu, Aralık ayına kadar sahalardan uzak kaldı. Yanlış operasyon kurbanı oldu. Çapraz bağ yırtığı tekrarlandı. Deportivo kulübü saygısından sözleşmesini uzatmak istedi. Fakat yeniden 6 ay sahalardan uzak kalacağı ortaya çıkınca, bonservisi verilerek serbest bırakıldı. Sambade’nin (Beşiktaş’ın eski kaleci antrenörü) ona özel bir ilgisi var. Ama Beşiktaş’ın onu alması çok ilginç.”

İMZA PARASI ALDI MI?
BEŞİKTAŞ’ta sakatlığı yüzünden bir sezonu yatarak geçiren Fabri’nin transferi kafaları karıştırırken, Ocak ayında Deportivo tarafından sözleşmesi feshedilen kaleci için imza parasının ödeneceği iddiası ortalığı biraz daha karıştırdı. Fabri’nin kendisine 3 yılda ödenmek üzere 1.5 milyon euro’luk imza parasının söz verildiği iddia edildi.

ÜÇ KALECİYE 3.3 MİLYON EURO
Siyah-beyazlılarda üç kaleciden birinin tribünde oturması Beşiktaş’a hayli pahalıya patlayacak… İspanyolların iddiasına göre yeni transfer Fabricio ilk yıl 1.1 milyon euro, ikinci yıl 1.2 milyon euro, son yılda ise 1.3 milyon euro alacak. Beşiktaş’ın diğer yedek kalecisi Boyko ise bu sezon 900 bin euro’ya oynayacak. Sözleşmesi otomatik olarak uzayan Tolga Zengin’in bu sezon cebine girecek rakam ise 1.3 milyon euro. Beşiktaş’ın kasasından bir tanesi tribünde oturacak üç kaleci için toplam 3.3 milyon euro para çıkacak. Siyah-beyazlı yönetim bu kez tribünde oturacak 3’üncü kalecisi için en az 900 bin euro ödemek zorunda kalacak. Galatasaray’da iki sezon önce birinci yedek olarak bekleyen Sinan Bolat için ödenen 1 milyon euro’luk maaş büyük tepki çekmişti.

Haberin Kaynağı: Fotomaç

Yorumlar

Paylaş