yemeneksi
yemeneksi

90 dakikanın bitiminde tüm Beşiktaşlıların birleştiği tek konu vardı: “Bu maçtan nasıl puan alamayız”. Geçen senenin gol kralı Jonas, Mitroglou yok, sakat. Yani Benfica’nın kolları kesilmiş. Bir de defansta Jardel eksik. Bu yokluk içinde Siyah-Beyazlıların huzur bulacağını zannediyordum. Kadroya baktığımda üç tane sol ayaklı oyuncu; Caner, Adriano ve Tosiç. Herkesin niçin
Rhodolfo yok, Tosiç var diye düşündüğü maçta bana göre sahanın en iyilerinden biri olan Tosiç’in, Adriano’nun yerine bu üçlü de yer almaması lazımdı. Ve Rhodolfo kulübede. Hep yere göğe sığdıramadığımız Oğuzhan dün sahada yokları oynadı. En son lig maçında Tolgay sahanın en iyisiydi. Dün niçin Tolgay ilk 11’de yokken, İstanbul’da yedek olanlar sahadaydı? Aboubakar; çok şey beklediğimiz bir oyuncu. Ancak yanlızları oynadı sahada. Rakibin üç önemli silahı yok dediğimiz zaman tek forvet oynayan Aboubakar, Benfica defansı arasında serseri mayın gibiydi; bir oraya, bir buraya.

Talisca’dan mesaj

Talisca dünkü perfomansıyla Şenol Güneş’e “Şenol Hocam, benim için arayışa girme. Senin bana çok ihtiyacın var” mesajı verdi. 90+3’teki şapka çıkaralacak frikik golü de bunun en büyük göstergesi. Aynı duyguları bu sezon Atiba için söyleyemeceğim. Sadece 89. dakikada, o her topta ayağı olan Atiba, o dakikanın dışında yoktu. Cenk bu sezon ligde 3 maç, 4 gol. Gayet güzel de, böyle maçlarda rakip bir defa gelip golü atar. Sen yüzde 100 pozisyonda kaçırıyorsun. 3 maçta 14 gol de atabilirsin. Bu abartma değil. Gol adamısın, bekleyeceksin. Dövüneceğin yerde, o kafanı 2 saniye çalıştıracaksın. Son sözüm Şenol Hocam’a: Biliyorum, hemşericilik çok önemli. Eleştirmiyorum. Ama taca giden topu rakibin önüne veren Tolga’ya hiçbir şey söylemeyecek misin?

Sen adaletli forma dağıtmakla ön plana çıktın. Dünkü takımda Atiba yerine Tolgay, Tolga’nın yerine de Fabri oynardı. Kusura bakma hocam. Yine her zamanki gibi, şapkadan tavşan çıkarmak istedin. Kafası karışık bir Tolga var sahada. Ne olur hocam. Dünyada saldırma bakanlığı yok, savunma bakanlığı var. Savunmayla bu kadar oynama. Dün 3 puanla döneceğin deplasmanda, 1 puanı zor kurtardın.

Yemen Ekşioğlu

Yorumlar

Paylaş