Beşiktaş - Napoli
Beşiktaş - Napoli

Napoli-Beşiktaş maçı için Napoli’ye giden siyah-beyazlı taraftarlara İtalya’da büyük sıkıntı yaratılmış, karşılaşma öncesi taraftarların kemerleri toplanmış ve toplanma yerinden stada saatler süren yolculuk sonrası götürülmüşlerdi.

İtalya’da bu uygulamaya maruz kalan Beşiktaş taraftarları da aynı uygulamanın Napoli taraftarlarına da gösterilmesi için kampanya başlatmıştı.

3.5-4 SAATLİK YOLCULUK
Napoli taraftarının toplanma yeri olarak Vodafone Arena’ya uzak bir yer olan Sultanahmet Meydanı’nı seçti. Saat 15:00 sularında burada toplanacak taraftarlar arama yapılarak otobüslere bindirilecek. Aramada tüm taraftarların kemerleri, bozuk paraları ve varsa küpeleri alınacak.

Ardından yola çıkacak otobüsler, sahil yolundan Eminönü’ne ulaşacak ve Beşiktaş sahil yolunun güvenli olmaması nedeniyle feribotla Harem’e geçecek. Harem’den de birinci köprünün yoğun olması nedeniyle ikinci köprüye yönelecek Napoli taraftarlarını taşıyan otobüsler, tekrar Avrupa yakasına geçtikten sonra tünele girerek Vodafone Arena’ya ulaşacak. Bu yolculuğun tahmini 3.5 ya da 4 saat sürmesi öngörülüyor.

500 İTALYAN TARAFTAR GELDİ
İtalya’dan Beşiktaş maçını izlemek için 500’e yakın Napoli taraftarı İstanbul’a geldi. İtalyan taraftarlar, Sultanahmet bölgesindeki otellerde konaklıyor.

Haberin Kaynağı: NTV

Yorumlar

Paylaş