Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon İtalya’nın Fiorentina kulübünden 1 yıllığına kiraladığı Mario Gomez, Beşiktaş’ta yaşadığı muhteşem bir sezonun ardından Alman Milli Takıma tekrar geri dönerek EURO 2016’da forma şansı yakalamıştı.

Mario Gomez’in Beşiktaş’la yükselen bu performansının ardından Alman golcünün Beşiktaş ile sözleşmesini uzatması beklenirken, Türkiye’deki yaşanan terör olayları sonucunda Gomez, Beşiktaş’tan ayrıldığını açıklamıştı.

Beşiktaş’tan ayrıldığını açıklayan Mario Gomez’in bir süre hiç bir takımla anlaşmaması acaba Siyah-Beyazlılara geri mi dönecek beklentisini yaratsa da, Alman golcü ülkesinin takımlarından Wolfsburg ile sözleşme imzaladı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Beşiktaş, yapılan sözleşme gereği Fiorentina’ya Mario Gomez’in bonservisi için ödenen 14 Milyon Euro’nun yarı ücretini beklemeye başladı.

Yaklaşık 7 Milyon Euro civarı bir bonservis ödemesi bekleyen Siyah-Beyazlılar, İtalya’dan gelen haberle şok oldular.

İtalyan kulübünün UEFA’ya Mario Gomez’i 1 Milyon Euro bonservis bedeli ile sattıklarını bildirmesi üzerine şaşkına dönen Siyah-Beyazlı yöneticiler duruma hemen müdahale ederek araştırmalara başladılar.

Konu ile alakalı Beşiktaş yönetiminden kısa süre içerisinde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Haberin Kaynağı: HaberKarakartal.com

Yorumlar

Paylaş