Kemalettin Şentürk
Kemalettin Şentürk

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Beşiktaş, Fenerbahçe’ye konuk olacak. 3 Aralık Cumartesi günü Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma saat 19:00’da başlayacak.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu hassas günlerde, sporun birleştirici gücünün ön plana çıkartmak amacı ile 5 senelik bir aradan sonra, deplasman takımlarının derbilere seyirci götürme yasağı kaldırılmış, alınan bu karar her kesimden takdir toplamıştı.

Futbolun güzelliklerinin konuşulmasına en çok gerek duyulan bu günlerde maalesef bazı kendi bilmezler, fair-play ruhuna aykırı açıklamalar yaparak nefret tohumları ekmeye devam ediyor. Bunun en son örneği ise Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Kemalettin Şentürk.

Dün akşam oynanan Çaykur Rizespor – Fenerbahçe maçından sonra FB Tv’de açıklamalarda bulunan Kemalettin Şentürk, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Şentürk, “Beşiktaş’ın ne amaçla geleceğini bilemiyoruz buraya, bu karşılaşma oynanacak. Biz Beşiktaş’ı yenersek, eli boş gönderirsek şampiyonlukta %51 ile en güçlü adaylardan olacağız. Onlar ağlamaya devam edecek maçtan sonra muhtemelen.” ifadesini kullandı.

Kemalettin Şentürk’ün, haddini aşarak yaptığı  ”Onlar ağlamaya devam edecek” yorumları ise büyük tepki çekerken, centilmenlikten de ne kadar uzak oduğunu ortaya çıkarmış oldu.

Her fırsatta Atatürk ilkelerine bağlılığından bahseden Kemalettin Şentürk’e, Ulu Öndermiz Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlatmak isteriz, ”Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.”

Haberin Kaynağı: HaberKarakartal.com

Yorumlar

Paylaş