Bilyoner.com Kadınlar Basketbol 1. Ligi takımlarından Galatasaray, önümüzdeki sezon antrenörlük görevi için Marina Maljkovic ile anlaştı. Sarı kırmızılı takım ayrıca geçmiş dönemde Beşiktaş’ta forma giyen oyun kurucu Milica Dabovic’i de kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

İtalya basınında yer alan başka bir iddiaya göre ise Marina Maljkovic, yanında bir dönem Beşiktaş’ta da forma giyen medyatik basketbolcu Milica Dabovic’i de yanında getirecek. Takımın oyun kurucusu Işıl Alben’in önümüzdeki sezon takımdan ayrılacağını açıklamasının ardından bu mevkiye yeni bir ismi getirmesi beklenen Galatasaray, bu sorunu tecrübeli oyun kurucu Milica Dabovic’i kadrosuna katarak çözmeyi planlıyor. Geçmiş dönemde Beşiktaş forması da giyen Milica Dabovic, son olarak Marina Maljkovic’in antrenörlüğünü yaptığı Union Lyon Basket formasını giymişti.

AYRILIŞI OLAYLI OLMUŞTU

2008/2009 sezonunda Beşiktaş forması giyen Milica Dabovic’in takımdan ayrılışı olaylı olmuştu. O dönem büyük umutlarla Beşiktaş’a transfer edilen Dabovic’in FHM’in Sırbistan edisyonuna verdiği çıplak pozların ardından takımdan gönderildiği iddia edilmişti. O dönem takımdan gönderilmesinin ardından Türkiye’de bir televizyon kanalına konuşan Dabovic, ülkesindeki dergiye verdiği pozların ardından takımdan gönderilmesine anlam veremediğini ve bu durumdan dolayı üzgün olduğunu dile getirmişti.

Milica Dabovic ülkesi Sırbistan’da sporcu kimliğinin yanı sıra, kişisel Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar ve çeşitli dergilere verdiği pozlarla da tanınıyor.

X4vAQO

Haberin Kaynağı: Sporcope.com

Yorumlar

Paylaş