Son yıllarda transfer döneminde uygulanan politika Siyah-Beyazlı camiayı mutlu ediyor.

Yüksek bonservisli oyuncuların transfer edilmemesinin yanı sıra, bir çok kulübe oyuncu satarak kaynak yaratan Beşiktaş’ta Başkan Orman herkesin takdirini kazandı.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre, Yönetim, gönderdiği 14 oyuncudan 40 milyon euro para kazandı. Alınanların bonservisine 48 milyon 850 bin euro verildi. Yani kasadan sadece 8 milyon 850 bin euro çıktı.

2012-2013 sezonunda Yıldırım Demirören’in TFF’ye başkan olmasının ardından Kartal’ın başına geçti Fikret Orman… Batma noktasına gelen Siyah-Beyazlılar’ı yeniden hayata döndüren Orman ve ekibi, transferde de ders niteliğinde işlere imza attı. UEFA’yla yapılan dört sezonluk Finansal Fair-Play anlaşması kapsamında transferde ince eleyip sıkı dokuyan Beşiktaş yönetimi, bu dönem içinde bonservis için sadece kasasından 8 milyon 850 bin euro çıkardı. Bu nasıl mı oldu? Her yaptığı açıklamada “Artık ‘Al-Al-Al’ dönemi bitmiştir. Şimdi ‘Sat-Al-Sat-Al’ dönemi başlamıştır” diyen Başkan Fikret Orman, Siyah-Beyazlılar’a bu sistemi beş sezon içinde oturttu.

BÖYLE BİR BAŞARI YOKTU!

Fikret Orman’ın Beşiktaş başkanlığını yürüttüğü beş sezonda tam 40 milyon euroluk bonservis geliri elde edildi. 6 milyon euroya alınan Demba Ba’yı Çin ekibi Shanghai’ya 13 milyon euroya satan yönetim, Jose Sosa, Ersan Gülüm, Atınç Nukan gibi isimlerden büyük bir maddi gelir kazandı. Kara Kara, bu beş sezon içinde birçok transfere de imza attı. Bu oyuncular için kasadan 48 milyon 850 bin euro çıktı. Yani BJK yönetimi alınan bonservislerin dışında sadece 8 milyon 850 bin euro ödenmiş oldu.

AYNI YOLDA DEVAM EDERİZ

UEFA’yla yapılan Finansal Fair-Play anlaşması gelecek sezon bitiyor… Ama Siyah-Beyazlı yönetim, taviz vermeyeceklerini dile getirdi. Yöneticiler, “UEFA’yla yapılan anlaşma bitse de; biz bu yolda devam edeceğiz. Yolumuzda sapma olmayacak. Beşiktaş’ta artık ‘Al-Al-Al’ dönemi bitmiştir. Borç bitecek” dedi.

1

2

Yorumlar

Paylaş