Beşiktaş - Fenerbahçe
Beşiktaş - Fenerbahçe

Galatasaray ile oynanan derbi maçında edilen küfürler nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Fenerbahçe’ye verilen ceza belli oldu.

Bugün toplanan PFDK, Fenerbahçe’ye tribün kapatma cezasına gerek olmadığına karar verirken, sarı-lacivertli kulube 50 bin TL para cezası verildiğini açıkladı. Aynı karşılaşmadan ötürü PFDK’ya sevk edilen Galatasaray’a da 29 bin TL para cezası verildi.

TFF’nin resmi siteden yaptığı açıklama şöyle:

FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 20.11.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. – GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

FDT’nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİGROS KALE ARKASI ÜST TRİBÜN A,B.C,D,E,F, MİGROS KALE ARKASI ALT TRİBÜN I,J,K,L,M,N, OKUL AÇIK KALE ARKASI ÜST TRİBÜN A,B.C,D,E,F,G,H, OKUL AÇIK KALE ARKASI ALT TRİBÜN I, J,K,L,M,N,O,P, FENERİUM ÜST TRİBÜN B,C, MARATON ÜST TRİBÜN B,C,D bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir. (Oyçokluğu)

Yorumlar

Paylaş