Fabricio
Fabricio

Sezon başında transferi tartışma yaratan ve ‘Sakat kaleci mi alındı?’ denilen Fabricio, Beşiktaş’ın vazgeçilmezlerinden biri oldu. Özellikle ayağını iyi kullandığı için Tolga Zengin’in önüne geçen İspanyol file bekçisi, Napoli ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında müthiş bir istatistiğe imza attı.

Fabricio, Napoli maçında topla en çok buluşan 5. Beşiktaşlı oyuncu oldu ve pozisyonları gereği topla daha çok buluşması beklenen orta saha oyuncuları Gökhan İnler ve Tolgay Arslan’ı bile geride bıraktı. 63 kez topla buluşan ve 45 pas yapan Fabricio, bu özelliğiyle ayağını çok iyi kullanan Bayern Münih’in kalecisi Manuel Neuer’e adeta nazire yaptı.

Napoli’nin önde baskıya dayanan oyun sistemi nedeniyle Beşiktaş, topu ileri çıkarmakta her zorlandığında defans oyuncuları yüzlerini Fabricio’ya döndü. Başarılı kaleci de bu topları genelde uzun oynayarak, takımını rahatlatmaya çalıştı.

Fabricio, Napoli kalecisi Reina’dan da daha çok topla buluştu. Ancak iki kaleci arasındaki en büyük fark topu kullanma biçiminden kaynaklandı. Fabricio’nun aksine Reina, 32 pasın 27’sini kısa kullandı. Beşiktaşın kalecisiyse 45 pasın 37’sini uzun. Aslında bu rakamlar da iki takımın maçtaki oyun sistemini de ortaya koydu.

Haberin Kaynağı: Hürriyet

Yorumlar

Paylaş