Beşiktaş’ın transfer döneminin son günü kadrosuna katarak büyük ses getirdiği milli futbolcu Caner Erkin’in Hırvatistan ile oynanan hazırlık maçında kadroya alınmaması tepki çekmişti.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası elemelerine Hırvatistan karşısında aldığı beraberlikle başlayan A Milli Takım’da gündem yine kadro dışı kalan isimler. Herkesin en çok merak ettiği konu, EURO 2016 sonrası kesik yiyen futbolcuların takıma geri dönüp dönmeyeceği… Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Fransa’da yaşanan prim tartışmaları ve hayal kırıklığının faturasını 6 oyuncuya kesmiş, Arda Turan başta olmak üzere Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Hakan Balta, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’i Hırvatistan kadrosuna çağırmamıştı. Ancak Fatih Terim’in, bu isimler arasından Caner’i tekrar düşünmeye başladığı öğrenildi.

INTER ETKİLEDİ
Gençlik operasyonundan memnun kalan Fatih Terim 30 yaşını deviren Selçuk, Burak, Hakan ve Gökhan’ı 2018’i dikkate alarak bir daha kadroya çağırmayı düşünüyor. Caner’in ise Inter’le kötü bir hazırlık dönemi geçirdiği için kesik yediği ortaya çıktı. Beşiktaş’ta formunu bulmaya başlayan 28 yaşındaki solak, Ekim ayında Ukrayna ve İzlanda ile oynanacak eleme maçlarında ayyıldızlı formasına kavuşacak. Caner’in yerine oynayan İsmail Köybaşı, Hırvatistan’dan yediğimiz tek golde penaltıya sebep olan isimdi. Bu arada Arda Turan konusunda ise sıcak bir gelişme olmasa da milli futbolcunun da önümüzdeki süreçte ay yıldızlı takıma dahil olması bekleniyor.

Yorumlar

Paylaş