Vodafone Arena
Vodafone Arena

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takım olan Beşiktaş, oynadığı futbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor.

Geçtiğimiz sezon uzun süredir beklenilen Vodafone Arena’nın bitmesi ile birlikte gelen şampiyonluk adeta Siyah-Beyazlı Camiayı ağaya kaldırdı.

Yeni stadyumun açılması ile birlikte büyük bir hava yakalayan Beşiktaş, bu sezon hem Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde namağlup yoluna devam ediyor.

Vodafone Arena’da oynanan resmi maçlarda bileği bükülmeyen Karakartal’ın tartışmasız en büyük gücü, dünyaca ünlü taraftarı.

Beşiktaş, geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru açılışı gerçekleşen Vodafone Arena’da oynadığı ilk üç maçını adeta kapalı gişe oynamış, bir çok taraftar da bilet bulamamıştı.

Ancak bu sezon, geçtiğimiz sezonun aksine Vodafone Arena’da yer yer boşluklar olması dikkatlerden kaçmadı.

Tarihinin en başarılı dönemlerinden birini yaşayan Beşiktaş, 41.903 kapasiteli Vodafone Arena’da, 30.000 (%70) seyirci ortalaması ile oynuyor. 

Beşiktaş, Türkiye’de doluluk olarak en yüksek seyirci ortalamasına sahip olsa da, Camia şampiyon takımlarının çok daha yüksek seyirci ortalamasına sahip olması yönünde hemfikir. 

Hem oynadığı futbol, hem de aldığı başarılı sonuçlar ile Camiasını gururlandıran Beşiktaş’ta, taraftarlar en çok yüksek bilet fiyatlarından şikayetçi.

Kulübün zor durumda olmasına hak veren Siyah-Beyazlı taraftarlar, Derbi ve Avrupa Kupası maçlarında ki yüksek bilet fiyat politikasına hak vermekle birlikte, Anadolu Takımları ile oynanan karşılaşmalarda daha uygun bilet fiyatları talep ediyorlar.

Vodafone Arena’nın tam olarak dolmamasının sebeplerinden bir diğeri ise E-Bilet sisteminin getirdiği Passolig Kart uygulaması olarak gösteriliyor.

Haberin Kaynağı: HaberKarakartal.com

Yorumlar

Paylaş