Beşiktaş Sompo Japan
Beşiktaş Sompo Japan

Beşiktaş basketbol şubesinin başı ödenmeyen ücretlerle ilgili derde girdi. FIBA, eski oyuncularına ve koç Henrik Dettmann’a yapılmayan ödemeler nedeniyle Siyah-Beyazlı kulübe transfer yasağı getirdi.

Beşiktaş’ta son dakika şoku… FIBA, Siyah-Beyazlı takımın eski oyuncularına ve koçuna yapmadığı ödemeler nedeniyle transfer yasağı getirdi.

Kara Kartal’ın Finlandiyalı eski koçu Henrik Dettmann’a ile oyuncular Scottie Reynolds ve J.J. Johnson’a ödeme yapılması halinde yasağı kaldıracak.

Beşiktaş basketbol şubesi daha önce de benzer bir durum nedeniyle transfer yasağıyla cezaladırılmıştı. Eski oyuncuların geçikmiş alacakları ödenmediği için FIBA, Siyah-Beyazlı kulübe transfer yasağı getirmişti.

FIBA’dan gelen son ceza sonrası kulüp profesyonellerinin çalışmalara başladığı ve yönetim kuruluna durumun iletildiği ifade edildi.

Top Fikret Orman’da

Fikret Orman ve ekibinin kısa bir süre içerisinde ödemeleri yaparak yasağı kaldırması planlanıyor. Lig ve Avrupa gibi iki zorlu kulvarda verilen mücadelede olası bir transfer ihtiyacı halinde sorun yaşamamak isteyen Beşiktaş’ın, bir an önce yasağı kaldırması bekleniyor.

Yorumlar

Paylaş