besiktas-galatasaray-logo-640B
besiktas-galatasaray-logo-640B

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin şampiyonluk tamamlayan Beşiktaş RMK Marine Takımımız, Almanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’na katıldı.

Çarşı Berlin ve UA Avrupa arasında çıkan kavgada yumruklar dışında döner bıçakları da konuştu. Galatasaraylı taraftarlardan yaralananlar olduğu öğrenildi.

Almanya’da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları arasında bıçaklı kavga çıktı.

Almanya’nın Zwickau kentinde düzenlen Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda, Türkiye’yi temsilen Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da katıldı.

İki grup halinde gerçekleşen turnuvada Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ayrı ayrı gruplarda yer aldı. 

Yapılan maçların ardından dün Galatasaray ile Beşiktaş takımları arasında oynanması gereken maçın öncesinde, Galatasaray ile Beşiktaş taraftarları arasında bıçaklı kavga çıktı. 

Salon dışında başlayan kavgada, taraflar birbirine bıçakla saldırırken büyüyen olaylar nedeniyle karşılaşma ertelendi.

Takımlarına destek vermek için turnuvanın gerçekleştirildiği salona giden Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları, salon önünde birbirlerine girdikleri belirtilirken, Alman basınına da yansıyan olaylarda taraftarların, birbirine bıçak çektiği ve çıkan kavgada 7 kişinin yaralandığı açıklandı.

Bu arada kavgaya karışan çok sayıda taraftarın da gözaltında alındığı belirtildi. İlk belirlemelere göre yaralanan taraftarlar Galatasaray tarafında bulunan kişilerdi.

Haberin Kaynağı: Sabah

Yorumlar

Paylaş