Ali Gültiken
Ali Gültiken

Beşiktaş’ın efsane ismi Ali Gültiken ile ünlü halterci Halil Mutlu, Gaziantep’te gerçekleştirilen ‘Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimine’ konuşmacı olarak katıldılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından 10-11 Kasım tarihleri arasında Güneydoğu’daki antrenörlere yönelik “Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimi’ düzenlendi. Gaziantep’te gerçekleştirilen programa Beşiktaş’ın efsane ismi Ali Gültiken, ünlü halterci Halil Mutlu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy, konuşmacı olarak katıldı. Her branştan 100’ün üzerinde antrenör Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki çeşitli illerden Gaziantep’e gelerek Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yeşilay ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık Eğitimine konferansa katılım gösterdi.

“Çok verimli bir program oldu”
Beşiktaş’ın efsane ismi Ali Gültiken, Güneydoğu Anadolu bölgesindeki çeşitli illerden gelen antrenörlerle verimli bir söyleşi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Gültiken, ”Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gerçekleştirdiği organizasyonla farkındalık oluşturmak ve antrenörlerimizin eğitim semineri için geldik. Çocuklarımızın uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan kurtarılması ve uzak tutulması eğitimin ve sporun önemi konusunda bir seminer yaptık. Çok güzel ve verimli bir program oldu” dedi.

Türkiye genelinde bin 650 antrenöre farkındalık eğitimi
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Rahmi Aksoy, ise seminer sonrası yaptığı konuşmada antrenörlerle ilgili semineri 8. bölge olarak Gaziantep’te yaptıklarını belirterek, ”Toplam bin 650 antrenörümüzü Yeşilay ile birlikte farkındalık eğitimlerine tabi tuttuk. En son bölge olarak da Gaziantep’e geldik. Son derece verimli ve etkili bir program oldu. Daha sonra ki projeler gençlik liderlerimizi ve kamp liderlerimizi aynı şekilde farkındalık eğitimlerine tabi tutmaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Paylaş