Vincent Aboubakar
Vincent Aboubakar

Afrika Kupası’nda Kamerun formasını giyecek olan yıldız futbolcu, takımının finale çıkması halinde yaklaşık 1 ay siyah-beyazlı formayı giyemeyecek ve Beşiktaş’ın 6 maçını kaçıracak.

Sezonun geride kalan bölümünde Beşiktaş formasıyla 12 maça çıkıp, takımına 3 gol ve 1 asistlik katkı sağlayan Vincent Aboubakar’ın Afrika Uluslar Kupası’na gidecek olması siyah-beyazlıları kara kara düşündürüyor.

Turnuva öncesi kamp dönemi de göz önünde alındığında 8 Ocak’taki Osmanlı maçında görev yapamayacak olan golcü futbolcu, takımının finale kadar yürümesi halinde Türkiye Kupası’ndaki Darıca G.Birliği ve Kayseri karşılaşmalarının yanı sıra Süper Lig’de Alanya, Konya ve Karabük maçlarında da Beşiktaş forması giyemeyecek.

‘3-4 MAÇ İÇİN FORVET ALMAYIZ’
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, transferde önceliği sol kanada vereceklerini açıkladı. Albayrak, Vincent Aboubakar’ın Afrika Kupası’na gidecek olması hakkında ise “Aboubakar 3-4 maç yok diye forvet transfer etmeyeceğiz. Biz de Cenk Tosun ve Ömer Şişmanoğlu gibi çok iyi iki tane daha golcü var. Onlara sonuna kadar güveniyoruz” dedi. Albayrak, yeni dönemde altyapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini, bunun stratejisini göreve geldiklerinde hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

Beşiktaş forması ile 12 resmi maçta 711 dakika süre alan Aboubakar, bu karşılaşmaların 2’sinde (Antalyaspor, Napoli) skora etki edebilirken, 3 gol attı, 1 asist yaptı.

Yorumlar

Paylaş